Den v centru vrtulníkové záchrany Bergwacht Bayern, Bad Tölz, Německo

Krásný letní den 12. června 2017 se účastníci Mezinárodního kurzu horské medicíny tentokrát vydali do krásného podhůří Bavorských Alp, aby zde strávili jednodenní výcvik v centru bavorských horských záchranářů (Zentrum für Sicherheit und Ausbildung Bergwacht Bayern).

Pod trpělivým a profesionálním vedením instruktora Martina Zaunera a pečlivým dohledem techniků Rolfa Frasche a Martha Haralda všech 19 účastníků zažilo nezapomenutelné cvičení na vrtulníkových simulátorech.

Každý ze skupiny měl v obří hale kromě letu vrtulníkem možnost zažít i let na navijáku včetně v ošetření a evakuace zraněného z terénu.

Zatímco jedna část skupiny si užívala volný let v prostoru, druhá skupina byla plně zaneprázdněna dvěma dalšími instruktory práce a záchrany ve výškách – Janem Hájkem (letecká společnost DSA) a Martinem Riedlem. Pod jejich vedením účastníci nacvičovali slaňovací techniky a záchranu na laně.

Tento den byl dalším cenným obohacením kurzu o aspekty alpské záchrany a účastníkům umožnil přijmout spoustu nových zkušeností od německých i českých instruktorů.

Jim patří za to vřelý dík!

Video ze cvičení v roce 2016 můžete shlédnout zde.

Previous reading
Den 1 a 2: Vysokohorská medicína a neinvazívní traumatologie
Next reading
DEN 6 A 7 – HORSKÁ MEDICÍNA V PRAXI