Lékaři s dlouholetou praxí

Emmanuel Cauchy

Francie

(*1960-†2018) Lékař urgentní medicíny, mezinárodně uznávaný expert horské medicíny a alpské záchrany s více než 20ti letou praxí v horském středisku Chamonix. Zakladatel a ředitel Institutu pro výzkum a vzdělávání v horské medicíně v Chamonix (ifremmont.com). Specialista na onemocnění z chladu. Dr.Cauchy je znám pro mnohé publikace v oboru horské medicíny, z nichž jedna je přeložena do českého jazyka: Průvodce horskou a cestovní medicínou (Cohen P&D s.r.o., 2013)
Dne 2.dubna 2018 Manu zahynul v lavině v Chamonix...

Lékař
horský vůdce

Pascal Zellner

Francie

Specialista urgentní medicíny s dvacetiletou zkušeností horské letecké záchrany. Jako urgentní lékař působí v Savojsku a v nemocnici Chambéry. Člen lékařské komise ICAR a Francouzské společnosti horské medicíny. Předseda institutu pro výzkum a vzdělávání v horské medicíně v Chamonix (Ifremmont), který v roce 2005 spoluzakládal s Dr. Emmanuelem Cauchym. Mezinárodně uznávaný specialista na telemedicínu, podílí se na evropských projektech SOSMAM, Resamont a Altidoc, které se zabývají konzultací expediční a horské medicíny.

Lékař

Ivana Sikulová

Česká Republika

(*1973) Zdravotnická záchranářka, dobrovolná členka a instruktorka horské služby, doktorka přírodních věd v oboru geologie. Extrémní lyžařka – první žena, která slyžovala Pallaviciniho kuloár na Glossglockneru. Sama byla v roce 2006 obětí laviny – od té doby se specializuje na lavinovou prevenci a záchranu.

Záchranářka

Dominique Jean

Francie

(*1959) Lékařka, specialistka pediatrie, expediční, sportovní a tropické medicíny. Působí na universitě a universitní nemocnici v Grenoblu. Dlouhodobě mezinárodně uznávaná lektorka vysokohorské medicíny. Viceprezidentka ISMM (International Society for Mountain Medicine). Členka asociace horských průvodců, magistra geografie. Dosavad se jako lékařka zúčastnila 14 zahraničních expedic a humanitárních misí.

Lékařka

Jean-Marc Bertrand

Francie

(*1969) Lékař, specialista sportovní traumatologie s dvacetiletou praxí v horském středisku Avoriaz, Francie. Lékař horské letecké záchrany Mt.Blanc Helicopteres, urgentní lékař v Thononu a Annecy.

Lékař

Johan Holmgren

Švédsko

(*1963) Lékař s bohatou zkušeností vysokohorského a sportovního lékařství. Specializací praktický lékař. Člen MedCom UIAA od roku 1993. V letech 1997-2007 vedl ve švédském Falunu Centrum vysokohorské medicíny zaměřené na konzultace pro pobyt ve výškách. Dále působil ve zdravotním centru v Sälenu, největším severoevropském horském středisku. Je lékařským konzultantem Švédského horolezeckého svazu a švédského národního týmu rychlostního lyžování (letmý kilometr). Prezident lékařské komise Švédské společnosti horské medicíny v letech 2010-2015. Doposud nejrychlejší lékař planety na lyžích s rekordem 204,27 km/h na mistrovství světa FIS v rychlostním lyžování (Verbier 2011). Studoval také religionistiku, politologii a nauku o terorismu.

Lékař

Lorenzo Introzzi

Itálie

(*1975) Lékař, specialista anestesiologie a horské urgentní medicíny. Lékař letecké záchranné služby v italském středisku Val Gardena. Anesteziolog v univerzitní nemocnici ve Varese. Člen CNSAS (Národní útvar horské a jeskynní záchrany). Prezident SSIS (Italsko-švýcarská společnost pro nauku o hypotermii). Lektor Mezinárodního master kurzu horské medicíny. Lektor kurzu ALS (Advanced Life Support) a vedoucí kurzu BLSD (Basic Life Support and Defibrillation). Lorenzo Introzzi je každoročně žádaným lektorem a přednášejícím na národních i mezinárodních kongresech a kurzech zaměřených především na horskou medicínu a alpskou záchranu.

Lékař

Jana Kubalová

Česká Republika

Lékařka oborů anestesiologie a resuscitace, a urgentní medicína. Předsedkyně lékařské komise Českého horolezeckého svazu, viceprezidentka Společnosti horské medicíny, členka MedCom UIAA. T.č. lékařka Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje, kde působí jako lékařský náměstek pro vzdělávání a krizovou připravenost. Je lektorkou mezinárodně certifikovaných kurzů ALS (Advanced Life Support), ATLS (Advanced Trauma Life Support) a BLS (Basic Life Support). Jana Kubalová je uznávanou mentorkou horské medicíny, podílí se na vytváření nových doporučení a školení instruktorů a lékařů.

Lékařka

certifikovaní horští vůdci

Vojtěch Dvořák

Česká Republika

(*1974) Původním povoláním grafik, od roku 2009 profesionální horský vůdce s mezinárodní licencí UIAGM. Po horách leze od svých patnácti let, nominoval se do reprezentačního družstva ČR pro lezení v horách a velehorách. Spoluautor metodických materiálů firem SINGING ROCK a HUDY pro horolezce a skialpinisty. Autor horolezeckého komiksového seriálu Wattova Wokna v časopise Montana. Autor metodického seriálu v časopise Lidé & Hory.

Horský vůdce

Petr Giacintov

Česká Republika

(*1959) dlouholetý reprezentant Československa v ragby, absolvent FTVS UK v Praze; horským vůdcem UIAGM je od roku 2010. Horským sportům se věnuje od roku 1975 a zaměřuje se na závodní skialpinismus a extrémní sjezdy. Je průkopníkem skialpinismu v Čechách.

Horský vůdce